Haber

7 Bin Kişinin Mağdur Olduğu Site Sakinleri Suç Şikayetinde Bulundu

7 bin kişinin mağdur edildiği site sakinleri suç duyurusunda bulundu

BURSA – Bursa’nın en gözde inşaat projelerinden biri olan ve inşaatı sırasında birçok ödül alan projenin duvarları, ortak alanların kamusal alan olması nedeniyle yıkıldı. Site sakinleri park, oyun alanı ve bahçenin kamusal alan olması nedeniyle hırsızlık ve taciz olaylarının yaşandığını belirtti. Site sakinleri, Sinpaş GYO Bursa Modern sitesi yetkilileri hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Bursa’da 1.466 konutun bulunduğu ve yaklaşık 7 bin kişinin yaşadığı Sinpaş GYO Bursa Çağdaş sitesinin ortak alanlarının ortak alan olduğunun ortaya çıkmasının ardından sitenin duvarları belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Sitenin parkı, oyun alanı ve bahçesinin ortak alan olması nedeniyle siteyi çevreleyen duvarların bir kısmını yıkmak için gelen gruplara site sakinleri tepki gösterdi. Gelen iş makinalarının önüne geçerek üzerlerine çıkarak yıkımı engellemeye çalışan vatandaşlar, yıkımı durdurdu. Site yönetimi ve belediye yöneticilerinin istişareleri doğrultusunda yıkım ertelense de duvarlar 10 gün sonra yıkıldı.

Sitenin duvarlarının çökmesi üzerine site sakinlerinden Serbülent Seçilmiş, mahsur kaldıklarını belirterek, “2007’den geçen yıla kadar insanların huzur ve huzur içinde yaşadığı bir yerdi. Geçen yıl belediye mahkeme kararıyla duvarlarımızı yıktı. Bunun nedeni ise müteahhit firmanın yaptığı sözleşmelerin imzalanmamış olmasıydı. Siteyi çevreleyen duvarların içinde huzur var.” İyi bir şekilde yaşarken duvarlarımız yıkılınca yarı yolda kaldık. Biz bu konuda mağdur olduk ve yüklenici firma ile 6 ay boyunca mağduriyetimizi anlatmak için toplantı yaptık. Ancak müteahhit firma bu 6 ay boyunca bizi oyaladı. Biz buradan evlerimizi alırken lüks marka araçlarla bizi gezdirdiler. Burada size ‘apartman’ diyorlar ‘Biz sahibini değil, yaşam alanını satıyoruz’ dediler. Artık burası bizim için yaşam alanı olmaktan çıktı. Bize satarken kataloglarda “Bursa’nın en güzel projesi, hatta Türkiye’nin ödüllü inşaat projesi” diye sattılar. Kendimizi dolandırıldığımızı düşünüyoruz” dedi.

Duvarların yıkılmasının ardından yabancıların siteye girmesiyle hırsızlık ve taciz olaylarının yaşandığını iddia eden Neşe Günay, “Biz Sinpaş Bursa Çağdaş Sitesi sakinleriyiz. Bize ait olan bahçenin kamuya ait olduğunu öğrendik. Daha sonra, görevliler gelip bahçe duvarını yıktılar. Sitemiz açıldı. Dışarıdan yabancılar giremiyordu.” “Hırsızlık, taciz gibi olaylar yaşandı. Biz bu durumun mağduruyuz. Sitedeki dairelerimizi aldık. Yaşadığımız mağduriyetin bir an önce düzeltilmesini istiyoruz” dedi.

Mağdurlar adliye önünde toplanarak site yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu