Haber

Almanya’da karnaval kutlamaları başladı

– Almanya’da karnaval kutlamaları başladı

KÖLN – Almanya’da, “5. Mevsim” olarak isimlendirilen karnaval dönemi başladı.

Almanya’da her yıl 11 Kasım’da başlayan, “5. Mevsim” olarak isimlendirilen karnaval dönemi açıldı. Karnavalın başşehri olarak kabul edilen Köln kent merkezinde yapılan kutlamalar, renkli imgelere sahne oldu. Birbirinden farklı kostümler giyen karnaval iştirakçileri, sabahın erken saatlerinde kutlamaların yapılacağı yerlere akın etti. Ren Nehri’ne komşu şehirlerde yapılan karnavala bu yıl on binlerce kişi katıldı. Her yıl 11 Kasım günü saat 11.11’de başlayan kutlamalar, gelecek yıl mart ayına kadar sürecek. Kutlamalarda bin 100 polis ve çok sayıda güvenlik vazifelisi görev alırken, soğuk havaya karşın ağır iştirak gerçekleşti.

150 karnaval derneğinin katıldığı kutlamalar; her yıl Neumark, Heumarkt, Zülpüscherstr semtlerinde ve Dom Meydanı’nında yapılıyor.

Rusya- Ukrayna Savaşı nedeniyle geçit töreni iptal edildi

Karnaval komitesi tarafından yaptığı açıklamada, özel olarak hazırlanan araçlardan halka yüzlerce ton şeker ve çikolata dağıtılan geçit törenlerinin gerçekleştirilmeyeceği açıklanarak, “Ukrayna’daki silahlı çatışmalar ve bununla kontaklı yaşanan acılar nedeniyle Rosenmontag (Pembe Pazartesi) isminde yapılan geçit merasimlerini iptal edilmiştir” denildi.

Köln kentinin yanı sıra Düsseldorf, Mainz ve Ren Irmağı’na komşu başka kentlerde kutlamalar yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu