Haber

Bahçeli, MHP Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu: (1)

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Siyasi muhalefeti hararetli müzakerelere gömülerek toplumsal muhalefeti kışkırtıp tahrik edenler, bu şekilde yıkıcı dil ve eylem taktikleri ile çatışma ortamı yaratmaya çalışanlar unutmasınlar. kazdıkları kuyuya düşmekten kurtulamayacaklar.” söz konusu.

Bahçeli, TBMM Kümelenme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından devletin tek ve milletiyle bütünleştiğini, mağduriyetlerin geniş etkisinin bir anda ortadan kaldırılmaya başlandığını söyledi. hızlı yol alınmış ve bugüne kadar çok önemli bir mesafe kat edilmiştir.

Türkiye’de mazlum ve mazlumları zorda, sıkıntıda bırakmama iradesinin siyasete hakim olduğunu belirten Bahçeli, “Yel değirmenlerinin siyaseti fitneye, çadır tiyatrosuna, kavga ve kutuplaştırma arenasına çeviren oyunlarına, u dönüşleriyle meşhur devşirmelere, tatsız sıralarına gelmeyeceğiz.” dedi.

Cumhur İttifakı olarak Türkiye’ye ve Türk milletine hizmet edeceklerinin altını çizen Bahçeli, “Diğerleri gevezelik edecek, aptallıkta sınır tanımayacak, biz var gücümüzle yüksek bir hedefe ulaşmak için çalışacağız. Diğerleri çarkına takılacak. dedikodu, aylaklıkta rekorlar kıracağız, dağları aşacağız, suları taşacağız.” “Umudu dirilteceğiz. Diğerleri polemik bataklığında boğuşacak, kaos ve kriz kılığında buluşacak, barışın, barışın, kardeşliğin manifestosunu biz yazacağız.” sözlerini kullandı.

“Cumhur İttifakı bu enkazı aşacak güçtedir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde jeoloji, sismoloji, şehircilik, inşaat, mimarlık ve sosyoloji gibi alanlarda uzman ve bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın gelecek için umut verici bir atılım olduğunu belirten İlave olacağını söyleyen Bahçeli, mutlak iradenin devlet politikası haline gelmesinin geçen asırlık tarihte ilk kez ortaya çıkan stratejik bir karar olduğunu söyledi. Bahçeli, sel, yangın, heyelan, kuraklık, salgın hastalıklar, terör, mülteci sorunu ve ekonomik krizler gibi ülkenin karşı karşıya olduğu yakın tehlikelerin bütüncül bir yaklaşımla afet kavramı altında toplanmasının çok doğru bir karar olduğunu belirterek, bu çok doğru bir karar takviye yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Afet Yönetim Politikaları Kurulu kurulması kararını memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden Bahçeli, kurul ve kurumların ilgili bakanlıklar ile koordinasyonunun, beklenen afetlere karşı direnişi ve iş birliğini doğal olarak güçlendireceğini söyledi.

Bugüne kadar yıkılan, acilen yıkılması gereken ve ağır hasarlı 230 bin binada 645 bin bağımsız bölümün tespit edilmesinin kısa zamanda yapılacak çok iş olduğunu gösterdiğini kaydeden Bahçeli, “Millet İttifakı bu yükle, bu enkazla, tahribatla, yıkımla, yeni bir hayatla baş etmeye çalışıyor.” İnsan odaklı politikamızla her vatandaşımızı elinden tutup, mutlu ve huzurlu bir geleceğe taşıma hedefimiz o kadar dinç ve kararlı ki. hiçbir iflas etmiş siyasetle mukayese edilemeyecek kadar zirvesindedir. söz konusu.

“Erdemli bir güç birliği ile afetin kanamasını durduracağız”

Uygulayacakları politikayı tüm detaylarıyla titizlikle yürüteceklerini seçim gününe kadar sürdüreceklerini belirten Bahçeli, yürekleri derin bir acı sararken seçim müziği kullanmayacaklarını, seçime itibar etmeyeceklerini vurguladı. taşan heyecan.

Yapıcı, destekleyici, proaktif ve pozitif gündem politikalarını her zaman olduğu gibi tüm ülkeye yansıtacaklarını belirten Bahçeli, “Milletimiz ile her an ve her alanda iç içe olacağız, partimizi ve milletimizi anlatmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakı ile birebir temas ve ziyaretlerle yurdun her yerinde.” ‘Adayımız belli, kararımız belli’ diyeceğiz. Erdemli bir güç birliği ile felaketin kanamasını durduracağız.’ şeklinde konuştu.

“Nefesimizle boyunlarındayız”

MHP lideri Devlet Bahçeli, vatanınız çaresiz ve sahipsiz; Devletin önüne gelenin suistimal edeceği, yıkacağı, yok edeceği bir sömürge kalıntısı olmadığını, MHP ve Cumhur İttifakı’nın devletin onurunun ve milletin varlığının bayrak taşıyıcıları olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakı’nın sadece bir seçim ittifakı olmadığını, Türkiye’yi hedef alan iç ve dış düşmanlıklara karşı milli, manevi ve tarihi bir birlikteliğin adı olduğunu belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

“İttifakımızda parti çıkarları değil Türkiye’nin çıkarları esastır. Türk milletinin asırlar içinde şekillenen ve tecelli eden üstün duruşu ile duruşumuz birdir. Kararlılığımız, işbirliği ve ittifak kültürümüz, Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra, İslam aleminin ve tüm mazlum toplumların tek umudu, yüzyıllardır dünya barış ve adaletinin teminatı Türkiye’yi küresel bir güç haline getirecektir. 2053 ve 2071 vizyonlarının altyapısını adım adım kuracaktır.Egemenlik ve irade sahibi Türk milleti nihai kararını sandıkta gösterecektir.Demokrasinin yeni bir zaferiyle 14 Mayıs Türk ve Türk Yüzyılının aydınlık sayfası Allah’ın izniyle kardeşlik ve kucaklaşma bağlarıyla açılacaktır.”

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Depremden istifade eden ahlaksızlar, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini sabote etmek, olay çıkarmak, çatışma ortamını ateşlemek amacıyla teyakkuz halinde ve teyakkuz halindedir. Türkiye’yi içine çekmeye çalışan savaşların merkezidir. doğal olmayan şiddet ve gerilim ataklarıyla diz çöktürmek, boyun eğdirmek, boyun eğdirmek için.Birden alayı görüyorum, tanıyorum ve boyunlarına geldiğimizi burada nefesimizle anlatıyorum.Altı sofrasının olduğu bu günlerde çaresi olmayan bir krize yakalanmışken, sokakları provoke etmeye çalışan, Türk-Kürt muhalefeti oluşturmaya çalışan yabancı bağlantılı alçakların ateşle oynadığı aşikardır.Çok tehlikeli toplumsal olaylara kapı açabilecek karanlık bir planın ön hazırlıklarıdır. ve toplumsal olaylar.”

“Amedspor bizim gözümüzde bir hiçtir”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türk sporunu husumet hançeriyle vurmaya çalışan çevrelerin, aynı zamanda milli duyguları tırmalamaya ve kutuplaştırmaya çalıştıklarını söyledi. Kazdıkları kuyuya baş aşağı düşmekten kurtulamayacaklarını unutmasınlar. Türkiye sokaklarda bulunmadı, tribünlerde kurulmadı, üç beş eşkıyanın, beş on eşkıyanın el ve hırslarıyla harap ve tükenmez. Herkes kendine gelmeli. Rüzgârı esen fırtına tarafından devrilecek. Türk milletinin acılı, eleştirel ve duyarlı olduğu dönemi istismar etmeye kalkışanlar, siyasetten rezilliği toplumsal bir mekana indirmeye çalışanlar karşılarında MHP’yi ve Cumhur İttifakı’nı bulacaktır. değerlendirmelerde bulundu.

Bursaspor-Amedspor maçında tribünlerden sallanan provokatif görüntülerin ve yaşanan patlamaların sporun ahlakına ve doğasına tamamen aykırı olduğunu belirten Bahçeli, “Bize göre Amed diye bir yer yok, Amed diye bir kulüp olmayacak. Amedspor.” dedi.

Bursaspor taraftarlarını milli duruşlarından dolayı tebrik eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bursa’da küçük bir azınlık olan terör yandaşlarının ve bölücü alçakların stadı tahrik etmesi, yaşanan olayların Kürt asıllı kardeşlerimle ilişkilendirilmesi cinayettir, iğrençliktir, rezalettir. Kürt kökenli kardeşlerim. oburdur, huzurumuza, güvenliğimize kasteden ahlaksızlıklar ötekidir Kürt kökenli kardeşlerim öteki bölücüdür Terörist başkadır Türk ve Kürt’ün arasına kan dökmeye kalkan herkes düşmanlık tohumları eker. , kesilmesi gereken bir çıban, kesilmesi gereken kanser hücresi, yenilmesi gereken emperyalizmin piyonudur. Diyarbakır, Bursa bir Türk şehri olduğu gibi gözbebeğimizdir. “Bursalı kardeşlerim ve benim Diyarbakır kardeşler birdir, kardeştirler, fesat çıkaranlar haindir, fahişedir. Siyasi örgütsüzlüklerini ve tükenmişliklerini stadyumlarla değiştirmek isteyen, akordu düşük, çürümüş, çarpık muhalefet partileri hesaplarını tutmayacaklardır.”

(sürecek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu