Ekonomi

Bakanlık tatbikatla ölçtü! Siber saldırı dayanıklılığı test edildi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü öncülüğünde, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) desteğiyle, “Finans ve Sigorta Sektörü Odaklı Siber Tatbikat”düzenlendi.

Ankara’da gerçekleştirilen ve 43 ekibin katıldığı tatbikatta, bankacılık ve finans şubelerinin siber saldırılara karşı dayanıklılıkları ölçülerek olası saldırılara karşı hızlı tepki verme becerileri test edildi.

İki gün süren tatbikata Bakanlığa bağlı 9 kurum, 17 banka, 10 sigorta şirketi ve bu dairelerin 7 merkez kuruluşunu temsilen 43 takımdan 125 yarışmacı katıldı.

Takımların yönetim, savunma ve hücum becerileri katıldıkları 3 simülasyonda ölçüldü.

Tatbikatın ardından ilk 3’e giren takımlar belirlenirken, ilk 3’e giren takımlar belirlenecek. “Takım 9” ödülünü Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Cebrail Taşkın’ın elinden aldı. ikinci “Takım 17”BDDK Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın ödülünü verdi.

üçüncülük kazanan “Takım 22”Ödül, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü Bilgi Güvenliği Daire Başkanı Zeynep Nida Özdemir’e verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu