Haber

Beyaz Saray’dan Gazze açıklaması: Savaşın doğası budur, gelecekte de masum siviller zarar görecektir

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İlişkiler Koordinatörü John Kirby, basın toplantısında İsrail ile Hamas arasında devam eden çatışmalara ilişkin konuştu. Kirby, İsrail’in Hamas’a yönelik saldırılarını sürdürmesi nedeniyle Gazze’de daha fazla sivil kaybının beklenmesi gerektiği konusunda uyardı.

“SİVİL KAYIPLAR SAVAŞIN TALİHSİZ BİR GERÇEKLİĞİDİR”

Kirby, İsrail’in kesinlikle Hamas mevzilerini hedef aldığını ve kayıpların savaşın talihsiz bir gerçeği olduğunu söyledi. Gazze’deki Hamas yönetimine bağlı yetkililer, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında 5 bin 87 Filistinlinin öldürüldüğünü belirtmişti ancak bunların kaçının Hamas üyesi olduğu belli değil.

“KÖTÜ SİVİLLER ZARAR VERMEYE DEVAM EDECEK”

“Bu bir savaş. Bu bir çatışma. Kanlı. Çirkin olacak ve zor olacak. Ve gelecekte masum siviller de zarar görecek. Keşke size farklı bir şey anlatabilseydim. Keşke bunu yapsaydım.” Kirby gazetecilere verdiği demeçte, “olmamıştı ama olacak” dedi.

“SAVAŞIN DOĞASI BUDUR”

“Bu, savaşı doğru yapmaz. Bu, konuyla ilgili endişelerimizi dile getirmeyeceğimiz ve İsraillilerin savaşı en aza indirmek için ellerinden geleni yapmalarına yardımcı olmak için elimizden geleni yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Ama ne yazık ki, savaşın doğası bu. “Kirby devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu