İş

Biden: Ekonomi ‘doğru yönde’ ilerliyor

Biden, ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı Şubat ayı istihdam raporuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD’de geçen ay istihdamın 300 binden fazla arttığına işaret eden Biden, bunun ekonomik planın işe yaradığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Ocak ayında işsizlik oranının son 50 yılın en düşük seviyesine gerilediğini hatırlatan Biden, işsizlik oranının 14 ay üst üste yüzde 4’e gerilediğini söyledi. altındadikkat.

Bir süredir iş piyasasının dışında kalanların tekrar geri döndüğünü belirten Biden, enflasyonu daha da düşürmek için yapılması gerekenler olduğuna değindi.

Biden, yaşanan aksiliklere rağmen enflasyonun yaza göre yüzde 30 düştüğüne dikkat çekerek, ABD ekonomisinin “doğru yönde” ilerlediğini söyledi.

Önümüzdeki 10 yılda bütçe açığının 3 trilyon dolar azaltılması hedefine de değinen Biden, bütçe teklifinin Amerikalıların üzerindeki yükü kaldırmak için neler yapabileceklerini yansıttığını vurguladı.

Borç limiti sorununun ülke ekonomisi için hâlâ önemli bir tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Biden, inşa edilen ilerlemeyi sürdürmek için Cumhuriyetçi kongre üyelerini taviz vermeye çağırdı.

Önümüzdeki hafta açıklanacak enflasyon bilgileri hakkında konuşan Biden, Tüketici Fiyat Endeksi’nin iyi durumda olacağına inandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu