Haber

Büyükekşi: Şampiyonlar Ligi finalinde 200 milyon dolarlık döviz girdisi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Manchester City ile Inter’in ortasında oynanan ve İngiliz takımının şampiyonluğu ile tamamlanan 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının ardından maçı ve düzenlemeyi değerlendirdi.

Büyükekşi, “Spor, özellikle futbol, ​​sanat ve bilim gibi ülkelerin yumuşak gücü olarak görülüyor. Şampiyonlar Ligi finali, ülkemizin marka değerine doğrudan katkı sağlayan bir organizasyon oldu. Şampiyonlar Ligi final maçına ev sahipliği yapmış olmamız. Özellikle 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığımız oldu” dedi.

Büyükekşi dedi ki:

“Özellikle genç ve çocuklarımızın yoğun katılımı ve memnuniyeti hepimizi mutlu etti. İngiltere ve İtalya’dan Manchester City ve Inter taraftarlarının İstanbul’da güvenli ve keyifli vakit geçirmeleri de bizim için çok önemliydi. Her yerden misafirlerimiz oldu. Final nedeniyle dünya ve ülkemiz ekonomisine 200 milyon dolara yakın döviz girdisi sağlandı.Ayrıca son üç finalde yapılan araştırmalara göre taraftarların yüzde 47’si finalin yapıldığı şehir dışındaki şehirleri ziyaret ediyor. ve ülke ekonomisine yüzde 23 ek ekonomik katkı sağladık. Şampiyonlar Ligi Finali’nde UEFA Elçisi olmaktan da ülkemiz adına İcra Kurulu Üyemiz Hamit Altıntop’tan onur duyuyoruz. Her zaman birlikte çalışmaya devam edeceğiz. dünya çapındaki bu düzenlemeleri 2028 ve 2032 Avrupa Şampiyonası adaylığımız için ülkemize getirmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu