İş

Cep telefonlarını POS cihazına dönüştüren Link Tahsilat hizmeti İşCep’te

Cep telefonlarını POS cihazına dönüştüren Link Tahsilat hizmeti İşCep’te

Türkiye İş Bankası, İşCep’in, işyerlerinin POS cihazı veya web sitesine ihtiyaç duymadan yurt içi ve yurt dışından link yoluyla ödeme alabilmesine olanak sağlayan “Link ile Tahsilat” özelliğini hizmete sundu.

E-ticaret ekosisteminin büyümesiyle birlikte çevrimiçi ödeme süreçlerine ve elektronik ödeme teknolojisine olan talep de artıyor. Ticari hayatı kolaylaştırmak için dijitalleşmeye ve müşteri deneyimini kolaylaştırmaya odaklanan İş Bankası, üye işyerlerinin cep telefonlarından ödeme alabileceği Link Tahsilat hizmetini 13,5 milyon kullanıcıya ulaşan İşCep’e taşıdı.

“İşCep’e yeni dijital ödeme yöntemleri eklemeye devam edeceğiz”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, insan odaklı teknoloji tasarımlarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunma ve ürünlerini dijitalleştirme stratejisi kapsamında birçok yeniliği hayata geçirdiklerini belirtti. Cep telefonlarını kart sahipleri için kredi kartına dönüştüren Dijital Kart deneyimini Ekim ayında bir ilke imza atarak hayata geçirdiklerini hatırlatan Lüle, şimdi de cep telefonlarını işyerlerinin kullanımına POS’a dönüştüren bir deneyim sunduklarını söyledi.

Ticari hayatı kolaylaştırmak için dijitalleşmeye ve müşteri deneyimini kolaylaştırmaya odaklanıldığına değinen Lüle, “2019 yılında Maximum İşyerim’de hayata geçirdiğimiz ‘Link Koleksiyonu’ uygulamamızı birçok yenilikçiliğe ev sahipliği yapan ana iletişim noktamız İşCep’e taşıyarak; hizmet verdiğini ve 13,5 milyon kullanıcıya ulaştığını belirterek, “İşyerlerimizin POS cihazına ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden ödeme alabileceği yeni bir dönemi başlatıyoruz” dedi.

Ödeme sistemleri alanında yenilikçi çözümler ve kusursuz müşteri deneyimi yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Lüle, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cep telefonunu POS’a dönüştüren” İşCep Link Tahsilat hizmetimiz ile fiziki veya Sanal POS deneyiminin sunduğu fırsatları müşterilerimize cep telefonlarından dijital olarak sunarak İşCep kullanıcısı işyerlerimizin kart almasını kolaylaştırıyoruz. Web sitesi veya fiziksel POS hizmeti açma endişesi olmadan ödemelerinizi gerçekleştirin. Link ödeme özelliği ile esnafımızın ve KOBİ’lerimizin hem fiziki mağazalarda hem de uzaktan satış yaparken, nakit, taksitli veya döviz cinsinden işlem ödemelerini alabilmelerine olanak sağlıyoruz. Ödeme sistemleri alanında müşterilerimizin günlük hayatlarında rahatlıkla kullanabilecekleri yeni dijital ödeme yöntemlerini İşCep’e eklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bağlantı Koleksiyonu nasıl çalışır?

Esnaf ve KOBİ’ler, İşCep’teki Link Tahsilat menüsünden ödeme sayfası ilişkisi (link) oluşturup bunu müşterilerine SMS, e-posta, anlık mesajlaşma veya telefonun sunduğu diğer paylaşım uygulamaları aracılığıyla göndererek süreci başlatıyor. Müşteriler, aldıkları linke tıklayarak sipariş ettikleri mal/hizmetlere ilişkin bilgilerin yer aldığı ödeme sayfasına ulaşarak ödeme yapabilirler. Bu sayede alışverişin teslim alınması ve ödenmesi süreci dijital ortamda hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Yurtiçi Link Tahsilat işlemleri peşin ve taksitli olarak yapılabilmektedir. Yurt dışı satışlarda Türk Lirası’nın yanı sıra Dolar, Euro, Sterlin gibi birçok para biriminin yanı sıra Visa, MasterCard, Amex, UnionPay, JCB, Discover, Diners Club gibi 7 farklı kredi ve banka kartıyla da ödeme yapılabiliyor. .

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu