Teknoloji

Dacia Jogger Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Özellikle crossover modeli Sandero ve SUV modeli Duster ile Türkiye’deki en popüler otomobil markalarından biri olmayı başaran Dacia, “Geniş arabam olsun, yayıla yayıla yolculuk yapayım” diyenlerin favorisi olabilecek yeni modeli Dacia Jogger‘ın Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Aracın fiyatlarına geçmeden evvel dikkat cazibeli lansman aktifliği ve Jogger’ın sunduklarına bi’ değinmezden olmaz.

Dacia, Jogger için sıra dışı bir aktiflik planladı ve aracın tanıtımını Iğdır’daki Tuzluca Mağaraları’nda gerçekleştirdi. Yeni logo ile birlikte Dacia’nın yeni marka ideolojisine de sahip olan Jogger için hazırlanan sunum, mağaranın duvarlarına yansıtıldı. Jogger, aslen bir station wagon olsa da crossover diyebileceğimiz Extreme versiyonuyla station wagon gövdede SUV hissi uyandırıyor ki lansmanın mağarada yapılması, buna paralel bir seçim olabilir.

Crossover görünümlü station wagon: Dacia Jogger

16 inç siyah alaşımlı jantları, tavan rayları, çift renk ayna tasarımı ve standart bir arabaya nazaran fazla diyebileceğimiz yerden yüksekliği ile yeni Dacia Jogger hakikaten de iri kıyım bir crossover hissiyatı veriyor. Bu ortada yeni Sanderoda gördüğümüz çatallı LED far dizaynının araçta yer aldığını ve panjurun ortasında yeni Dacia logosunun yer aldığını da belirtelim.

Araca geriden baktığımızda hafifçe bir ‘Volvo SUV’ esintileri almıyor değiliz. Akaryakıt deposu hizasındaki Sandero gibisi stoplar, aracın crossover kardeşinden farklı olarak bagaj kapağının yanlarından tavana kadar uzuyor. Araç, önden bakıldığında ne kadar Sandero’ya benziyor olsa da arka tarafta arka tarafta alışık olduğumuz Dacia tasarımından farklı bir görünüm ile karşılaştığımızı söyleyebiliriz.

Jogger, fiyatı ile bir miktar üzebilir

Yeni Dacia Jogger, Türkiye’de 2 farklı motor ve 2 farklı donanım seçeneği ile birlikte toplam 6 farklı kombinasyonla satın alınabilecek. 577 bin TL başlangıç fiyatı olan aracın en üst paketi ise 637 bin TL fiyata sahip. Başlangıç paketi ile en üst paket ortasında günümüz araba piyasası için ‘az’ diyebileceğimiz yalnızca 60 bin TL’lik bir fark olması, almayı düşünenlerin kafasının karışmasına neden olabilir.

Peki yeni Dacia Jogger alınır mı? Bu sorunun yanıtı elbetteki sizin araçtan beklentinize göre değişiklik gösterebilir. Yine de Jogger’ın başlangıç fiyatının 577 bin TL, yeni Duster’ın ise 549 bin TL olduğunu düşünürsek en azından boş paket almayı düşünenler için Duster’ın daha cazip bir seçenek üzere durduğunu söyleyebiliriz. 

Dacia Jogger fiyat listesi

 

Liste Fiyatı

Lansman Fiyatı
Essential Turbo 110 bg 588.000 TL 577.000 TL
Expression Turbo 110 bg 603.900 TL 592.000 TL
Essential Turbo ECO-G 100 bg 603.900 TL 592.000 TL
Expression Turbo ECO-G 100 bg 618.900 TL 607.000 TL
Extreme Turbo 110 bg 634.000 TL 622.000 TL
Extreme Turbo ECO-G 100 bg 649.000 TL 637.000 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu