Ekonomi

Deprem bölgesindeki basın kuruluşlarına teknik ekipman desteği

AFAD, basın kuruluşlarına verilmek üzere toplanan bağışlarla elde ettiği teknik ekipmanları Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’taki gazetecilere teslim etti. Önümüzdeki günlerde Gaziantep ve Malatya’daki gazetecilere yardım yapılacak.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından Basın İlan Kurumu ile uyumlu basın kuruluşlarına yönelik yardım kampanyası kapsamında toplanan bağışlarla gazetecilerin kullanabileceği teknik ekipmanlar satın alındı.

Basın İlan Kurumu’nun AFAD’a yaptığı düzenli bağışlarla basın kuruluşlarına dağıtılmak üzere satın alınan bilgisayar, kamera, yazıcı, konteyner ve ofis ekipmanları, AFAD yetkilileri tarafından Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş illerindeki gazetecilere teslim edildi.

AFAD yetkililerinden alınan bilgiye göre, 31 Ekim 2023’te Gaziantep’teki gazetecilere, 2 Kasım 2023’te ise Malatya’daki gazetecilere ekipman dağıtılacak.

“BASIN KURULUŞLARIMIZA HER TÜRLÜ KATKIYI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, deprem bölgesine yaptığı ziyaret kapsamında Malatya’da konteynerlerde faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, tüm Türkiye’nin depremin yaralarını sarmak için seferber olduğunu belirtti. basın camiasının kendi içinde birlik olduğunu, yapılan yardımların büyük zorluklara rağmen görevlerine devam etmelerini sağladığını ifade etti. Bunu gerçekleştiren basın kuruluşlarına en azından bir nebze de olsa moral kazandıracağını ifade etti.

Türk basınını birleştiren yardım kampanyasına katılanlara şükranlarını dile getiren Erkılınç, “Artvin’de gazeteler meşaleyi yakanca basın camiası olarak harekete geçtik. Kampanyaya ülke çapında 450’ye yakın medya kuruluşu destek vererek deprem bölgesinde çalışan meslektaşlarını yalnız bırakmadı. Basın İlan Kurumu, hem çalışanlarının sağladığı maddi destek hem de mevzuatın uygulanması açısından sağladığı kolaylıklarla elinden gelen tüm desteği verdi.

Deprem bölgesindeki basın kuruluşlarımız eski günlerine dönene kadar her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceğiz. “Basın kuruluşlarımıza, AFAD yetkililerine ve Kurumumuz çalışanlarına en içten şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

KAYNAK: HABER7

nizip-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu