Haber

Diyarbakır’da 15 Şubat’a Kadar Yasaklanan Eylem ve Etkinlikler

Diyarbakır Valiliği, kentte 15 Şubat’a kadar yapılması planlanan toplantı ve gösteri yürüyüşü, yürüyüş, çadır kurma, stant açma, afiş ve pankart asma gibi eylem ve etkinliklerin 15 Şubat’a kadar yasaklandığını duyurdu.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, kentte 8-15 Şubat tarihleri ​​arasında yapılması planlanan etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, “Şanlıurfa ilinde yasa dışı ve örgütsel davet üzerine düzenlendiği öğrenilen toplu eylem ve faaliyete ilişkin olarak, Diyarbakır Valiliği ve Kaymakamlık yetkililerince uygun görülen olaylar dışında, 2911 ve 298 sayılı kanunlar yürürlüğe girdi. vb. ilimizin de bu hareket ve faaliyete katılması mümkündür.” veya ilimizde hareket ve faaliyet yapılabileceği düşünüldüğünde ‘kamu düzeni ve güvenliği bozulabileceği, can ve mal güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarruf güvenliğinin ve kamu refahının sağlanmasının zorlaşacağı’ ‘varlık’, yalnızca konuyla ilgili yasa dışı faaliyetlerle ilgili olarak; toplantı, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, broşür ve broşür dağıtma, poster ve pankart asma gibi her türlü hareket ve faaliyete katılmak isteyenler jandarma bölgesi dahil il ve ilçe mülki amirlerinden veya diğer illerden. İlimize giriş yapmak isteyen araç, kişi ve grupların giriş çıkışları ilgili faaliyete gitmek amacıyla sona ermekte olup, dış ilçelerimiz açısından ise araç, kişi ve grupların ilimize çıkış ve/veya girişleri sona ermektedir. 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca bu harekete katılmak amacıyla merkezin kurulmasına karar verilmiştir. “5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 17 ve 19. maddeleri ile 11/A, B ve C maddeleri 8 Şubat saat 00.01’den 15 Şubat saat 23.59’a kadar 8 gün süreyle yeterince yasaklanmıştır.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu