Haber

Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Üniversitesi’nden Gazze’ye Destek Çağrısı

Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleriyle birlikte Gazze’de yaşananları duyurmak ve Filistin’e destek olmak için destek çağrısında bulunuyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda açılan stantta öğrenciler ve öğretim üyeleri, Gazze’deki vahşete dikkat çekmek ve yardım kampanyasıyla farkındalık yaratmak amacıyla vatandaşları bilgilendirerek, sahnelenecek “Ziyafet Masası” adlı tiyatro oyununa davet etti. 8 Kasım 2023 tarihinde öğrenciler kamu kurumları, özel işletmeler ve halkın yoğun olduğu bölgelerde tanıtım gezilerine çıktı. Üniversite öğrencileri, Filistin halkının acılarını ve Gazze’de yaşanan vahşeti anlatarak kampanyaya destek çağrısında bulunuyor.

Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Turizm Bölümü Öğretim Üyesi Okan Mete; “Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Kampüsü olarak öğrencilerimizin yürüttüğü Filistin’e destek kampanyasına biz de destek veriyoruz. Öğrencilerimiz de sosyal anlamda bu projeye destek veriyor. Bu süreçte siyaset yoktur, bu sürecin tarafı yoktur. Çocuklar ölüyor ve şu ana kadar 4 bin çocuk öldü. Çocukların yaklaşık bini 0-1 yaş arasındadır. Lütfen duyarsız kalmayalım. Biz vicdanımız nedeniyle bu taraftayız, bakmıyoruz. meselenin siyasi tarafı. Bu nedenle bugün Filistin halkının yanındayız ve onları desteklemek istiyoruz.” Çarşamba günü Tavşanlı Kültür Sarayı’nda yapılacak ücretsiz tiyatro oyununa tüm Tavşanlı halkını davet etti. – KÜTAHYA

cathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu