Haber

Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumları deprem bölgesine yardıma devam ediyor

Eskişehir ve Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 1 ilde mağdurlara yönelik insani yardımlar sürüyor.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumlarının deprem bölgesine yardımlarını sürdürdüğü belirtildi.

Daha önce de temel gıda maddeleri, ekmek, giyecek, battaniye, su, bebek bezi ve mama gibi acil ihtiyaçların karşılanması için yardım yapıldığının hatırlatıldığı açıklamada, Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan “Kardeş adliye” uygulaması ve ihtiyaçları karşılamak için bir konteyner Elbistan Adliyesi çalışanları ve ailelerinin ısınma ihtiyaçlarının, seyyar tuvalet, açık soba, kalorifer ve yemek malzemelerinin temin edilerek, yardım aracıyla Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderildiği açıklandı.

Açıklamada, Elbistan’da soba ihtiyacına ilişkin Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleriyle Eskişehir 1’inci Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığından temin edilen 90 varilin, gönüllünün yoğun çalışması sonucu açık sobaya dönüştürüldüğü belirtildi. Eskişehir 2 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun atölyesinde gardiyanlar. Tamamlanan sobaların Elbistan’a gönderildiği ve odunların Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden temin edileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu