Teknoloji

FBI, akıllı telefon kullanıcılarını halka açık şarj istasyonlarına karşı uyarıyor: Kullanmayın!

Havaalanları gibi yerlerde herkesin kullanımı için USB bağlantı noktalarıve bu girişler telefonunu şarj etİçin kullanabilirsiniz Ama FBI’a göre kesinlikle yapmamalısın.

Uyarı FBI’ın Denver saha ofisinden geldi. Ofis, yalnızca Denver sakinlerini değil, havaalanları, oteller veya pazar yerleri gibi kamusal alanlardaki tüm yolcuları barındırır. ücretsiz şarj istasyonlarını kullanmamakhakkında uyarır: “Havaalanlarında, otellerde veya alışveriş merkezlerinde ücretsiz şarj istasyonları kullanmaktan kaçının. Kötü niyetli kişiler, cihazlara kötü amaçlı yazılım ve izleme yazılımı enjekte etmek için genel USB bağlantı noktalarını kullanmanın yollarını bulmuşlardır. Kendi şarj cihazınızı ve USB kablonuzu taşıyın ve bir elektrik prizi kullanın.”

FBI burada” meyve suyu kriko“: Kötü niyetli kişiler halka açık şarj cihazlarına saldırır” adlı bir saldırı türünden bahsediyor. kötü amaçlı yazılım insanları bu bağlantı noktalarını kullanmaya teşvik etmek için bazen kendi kablolarını bile yanlarında bırakarak onlara bulaşırlar. Telefonunuzu virüslü bir USB şarj cihazına taktığınızda, bu kötü amaçlı yazılım cihazınıza yüklenebilir, telefonunuzu kilitleyebilir veya hassas verileri kopyalayıp kötü niyetli kullanıcılara gönderebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu