Ekonomi

Hise Global 2023’te cirosunu ikiye katladı

Teknik müşavirlik, proje ve müşavirlik alanındaki uzmanlığıyla inşaat projelerine katma değer sağlayan Hise Global, 2023 yılında cirosunu bir önceki yıla göre iki katına çıkararak büyümeye devam etti. Şirketin 2024 yılında Avrupa ve Orta Asya’da daha aktif olacağını belirten Hise Global Kurucu Ortağı Ebru Öz, “Avrupa, Türkiye ve Orta Asya’da sunduğumuz hizmetlerle Türkiye’ye değer katacak projelere yatırım getirmeyi planlıyoruz. “

Türkiye’nin önde gelen teknik danışmanlık şirketlerinden Hise Global, 2023 yılına ilişkin değerlendirmelerini ve gelecek yıl hedeflerini açıkladı. Türkiye’nin sayılı uzman teknik danışmanlık şirketlerinden biri olan Hise Global; Türk şirketlerine finansman konusunda destek olmak ve inşaat projelerinin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için Türkiye’nin her yerindeki güçlü ağıyla çalışmaya devam ediyor.

“Teknik danışmanlık şirketi olarak projelere değer katan hizmetler sunuyoruz”

Mühendislik, mimarlık veya diğer teknik alanlarda uzmanlaşmış teknik danışmanlık şirketlerinin ekipleriyle; Gayrimenkulden inşaata, şehir planlamadan AB projelerine kadar pek çok farklı alanda projelerin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için şirketlerin stratejik ortağı olarak danışmanlık hizmeti verdiğini belirten Hise Global Kurucu Ortağı Ebru ÖzŞöyle dedi: “ Teknik danışmanlık hizmeti alan firmalar üzerinde yapılan araştırmaya göre, uygun teknik danışmanlık hizmeti alınan projenin fiyatının yüzde 40 oranında arttığı görüldü. Hise Global olarak desteklediğimiz projelerde öncelikle projenin hayata geçmesini hayal eder ve bu hayali gerçekleştirmek için her düzeyde işbirliği içinde çalışırız. Bu anlayışla üzerinde çalıştığımız projelerin ciddi bir fiyat artışıyla sonuçlandığını görmek bizi çok gururlandırıyor..”

Ebru Öz: “Avrupa’daki şirketlerin paydaşı olacağız”

Teknik müşavirlik, proje ve müşavirlik alanlarındaki uzmanlıklarıyla gelecek yıl da birçok projeye destek vermeyi hedeflediklerini belirten Prof. Hise Global Kurucu Ortağı Ebru Öz, “ Hise Global olarak bilgi birikimimiz ve uzman ekibimizle; Sürdürülebilir şehircilik, planlama ve yönetim, risk yönetimi, kalite denetimi, inovasyon ve verimlilik, sektörel araştırma alanlarında firmalara teknik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. 2023 yılında ciromuzu bir önceki yıla göre iki katına çıkararak büyümeye devam ettik. Türkiye’den firma, kurum ve kuruluşların Avrupa’ya açılma hedefleri doğrultusunda projelerinde çok yönlü destek sağlamak amacıyla 2022 yılından bu yana Brüksel’de Hise Europe firmamızla hizmet vermekteyiz. Avrupa, Türkiye ve Orta Asya’da sunduğumuz hizmetlerle şirketleri doğru partnerlerle buluşturmayı ve Türkiye’ye değer katacak projelere yatırım kazandırmayı planlıyoruz.” söz konusu.

“Türkiye’de konutların teknik kontrolünde öncü rol üstleniyoruz”

Yeni işbirlikleri ile güçlü adımlar attıklarını belirten, Hise Global Kurucu Ortağı Ebru ÖzŞöyle dedi: “ Geçtiğimiz yıl birçok başarılı projenin çözüm ortağı olduk. Demir Çelik sektöründe yeni yapılan fabrika ve tesislerin proje yönetim hizmetlerini verdik. Ayrıca firmamız bünyesinde Konut Teknik Kontrol Departmanı kurarak ülkemizde yaygın olmayan, dünyada “ev muayenesi” olarak bilinen hizmeti de sunmaya başladık. Ülkemizde konut teknik denetimi konusunda öncü olmanın gururunu yaşıyoruz..”

Başarılı işbirlikleri ile kentsel planlama ve inşaat projelerinde sürdürülebilir dönüşüme katkı sağlayacak adımlar attıklarının altını çizen Dr. Hise Global Kurucu Ortağı Ebru Öz, Haziran 2023’te Fransız tasarım ve mimarlık şirketi Arte Charpentier ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladık. Dünyanın önde gelen şirketlerinin Türkiye’deki yatırımlarında stratejik ortağı olurken, Türk şirketlerinin projelerine finansmandan danışmanlığa kadar birçok alanda destek vererek ülkemizi kalkındıran projelerde yer alıyoruz. 2024 yılında hedefimiz Avrupa ve Orta Asya’da daha aktif olmak ve Türkiye’den firma, kurum ve kuruluşların dünyaya açılan projelerinde ilerlemektir.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu