Haber

İkinci tur Vatan Partisi’ni ikiye böldü: Son söz MYK’da

ANKARA – 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimlerine dört gün kala birinci cinste yarışan adayların tavrı merak ediliyor. Seçimin ardından ittifakın yarısının karşıt pozisyonunu alan CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, ikinci ilaç olan Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıkladı. Ogan’ın ardından dikkatleri üzerine çeken bir diğer isim ise ilk tipe günler kala adaylıktan çekilen ancak 250 bine yakın oy alan Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce oldu.

Millet İttifakı’nın ikinci tıpta cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceği tezini hastane yatağından yaptığı paylaşımla yalanlayan İnce ve partisinin tavrına 25 Mayıs Perşembe günü gözler çevrildi.

SON SÖZ MYK’TA SÖYLENECEK

Edinilen bilgiye göre, adaylıktan çekildikten sonra yandaşlarına adres bildirmeyen İnce, ikinci sağlık kararı için Perşembe günü partisinin 22 üyeli Merkez Yönetim Kurulu’nu toplayacak. MYK toplantısında yapılacak görüş alışverişinin ardından ikinci medikal tavrını belirleyecek olan İnce’nin bu tavrını bir açıklama ile açıklayacağı öğrenildi.

Memleket Partisi ise destek bazında bölünmüş durumda. Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan’ı destekleme ihtimalini görmeyen parti yönetiminin yarısına göre, Sinan Ogan’ın açıklaması sonrası Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu desteklenmeli. Bu görüşün aksini savunanlar ise “ilk turda yaşananların unutulmamasını” ve tarafsız kalmayı talep ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu