İş

İnsanlar yine şaşırtmaya devam ediyor: Bakın Zoom çağrılarını ne için kullanıyorlar…

İşten kaçmak ve sohbetten kaçınmak isteyen kişiler, YouTube’da buldukları Zoom kayıtlarını oynatarak toplantıdaymış gibi davranmak gibi beklenmedik bir araca başvuruyorlar.

2020 ve 2021’de yazılım şirketi GitLab ve Santa Fe Şehri gibi kuruluşlar Zoom toplantılarının görüntülerini YouTube’a yükledi.

Videolar muhtemelen kayıt tutma amaçlı olsa da, bazı kişiler bunları bilgisayarda oynatmanın meşgul görünmenin iyi bir yolu olduğunu fark etti.

“Evde beni yalnız bırakacak insanlara ihtiyacım olduğunda bunu kullanıyorum hahaha. İhtiyacım olduğunda bana 2 saatlik güzel bir yalnız zaman sağlıyor.” Bir kişi GitLab’ın Zoom kaydına yorum yaptı.

Haziran 2021’de yüklenen video, haberin yayınlandığı an itibarıyla 290.000’den fazla izlendi. Ayrıca 200’den fazla yorum aldı ve bazıları videonun varlığından duydukları memnuniyeti dile getirdi. GitLab’ın kanalında 11.000’den fazla video ve 28.000’den fazla abone var.

MEŞGUL OLDUĞUNU GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN ZOOM GÖRÜŞMELERİNİ KULLANDILAR

Başka bir yorumda “Bu toplantı benim için işyerindeki diğer e-posta toplantılarından daha iyi sonuç verdi.”Söylendi.

Diğerleri bu tür bir izleyici topluluğunun yaratılmasını eğlenceli buldu.

“Halkımı bulduğuma inanamıyorum! Tek olduğumu sanıyordum. Gülmeden duramıyorum.”başka bir kişi yorum yaptı.

BI tarafından görülen YouTube yorumlarına göre bu trend 2020’den bu yana devam ediyor gibi görünüyor.

Bir kişi Santa Fe Belediye Binası görseline “Bu, COVID’in yoğun günlerinde gerçekten işe yaradı” yorumunu yaptı. “İnsanların beni toplantılar arasında ev ofisimde yalnız bırakmalarını sağlamak gerçekten işe yaradı.”

Santa Fe Şehri, görseli ilk olarak Nisan 2020’de yayınladı. O zamandan bu yana video 167.000’den fazla izlendi. Kanalın 1.700’den fazla videosu ve 2.300’den fazla abonesi var.

“SİZİ SAATLERCE RAHAT ETMİYORLAR”

Bu sadece iş değil. Öğrenciler ayrıca ebeveynlerinden kaçmak için çevrimiçi derslerin Zoom kayıtlarını da kullanıyor.

Thomas More College’da tarih profesörü olan Patrick Eagan’ın tarih dersinde söylediği gibi: “Bazen bir şeyden uzaklaşmak ve sınıftaymışım gibi davranmak için bunu takıyorum, böylece ailem beni saatlerce rahatsız edemez.”diyor.

Hatta bazıları bu numaranın nasıl daha inandırıcı hale getirilebileceğine dair ipuçları bile verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu