Haber

İran, Sınır Muhafızlarının Hayatını Kaybettiği Terör Saldırısını Kınadı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani, ülkenin güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletine bağlı Seravan kentine bağlı Merze Ser sınır bölgesinde İran sınır güvenlik görevlilerini şehit eden “terör saldırısını” şiddetle kınadı.

Kenani, Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden Seravan’da çıkan silahlı çatışmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kenani, “şiddetli terör saldırısı” olarak nitelendirdiği eylemi şiddetle kınadı ve açılış töreninin ardından Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ve beraberindeki üst düzey heyetin ziyaretinin ve yürütülen ortak projelerin, çıkarların korunmasına yönelik olduğunu gösterdiğini ifade etti. iki ülke amaçlandı.

İran İslam Cumhuriyeti, bu şer eylemi kınamakla birlikte, Pakistan hükümetinden iki ülke arasında terörle mücadele konusunda imzalanan anlaşmaları derhal uygulamasını ve ortak sınırların güvenliğini artırmasını beklemektedir. terimini kullandı.

“Bu terör örgütlerinin amacı, ortak sınırların güvenliğini ve iki ülke sınırlarında yaşayan insanların güvenliğini bozmak.” Kenani, bölgede güvenlik ve işbirliğinin genişletildiğini vurguladı.

İran’dan dün yapılan açıklamada, ülkenin güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletinin Pakistan sınırına yakın bölgesinde silahlı bir grupla çıkan çatışmada 5 askerin hayatını kaybettiği belirtildi.

İran’da terör örgütü olarak kabul edilen “Ceyshul Adl”, ülkenin güneydoğusundaki Pakistan sınırında yer alan Sistan-Belucistan vilayetinde “haklarını savunduğu” iddiasıyla zaman zaman silahlı hareketler düzenliyor. Sünni Beluciler”.

hamurajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu