Haber

İşçiler ağaçlardan dökülen yapraklarla ‘Minnetle anıyoruz’ yazdı

ESKİŞEHİR’de Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda çalışan belediye emekçileri, ağaçlardan dökülen yapraklarla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, 84’üncü ölüm yıl dönümünde; ‘Minnetle anıyoruz’ yazdı. İşçilerden Hüseyin Taniş, “Her 10 Kasım bize bir yaprak dökümü” dedi.

Eskişehir’de Masal Şatosu ve Korsan gemisinin de bulunduğu Bilim Kültür ve Sanat Parkı, sonbaharda kavak ağaçlarından dökülen yapraklarla hoş manzaralar oluşturdu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı çalışan personeller, topladıkları ağaçlardan dökülen yapraklarla Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Personeller, yapraklarla ‘Minnetle anıyoruz’ yazdı. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonrası yaprakların üzerine Atatürk’ün fotoğrafını koyup, yazının altına kalp formu yapan personeller daha sonra etrafına dizilerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

İşçilerden Hüseyin Taniş, “Her 10 Kasım bize bir yaprak dökümü. Arkadaşlarımızla beraber bu yaprak dökümünde de ‘Minnetle anıyoruz’ şeklinde bir yazı yazarak Ata’mızı anmak istedik” diye konuştu.Düğün öncesi bölgeye fotoğraf çektirmeye gelen damat Hüseyin Demirtaş, “Bu mutlu günümüzde böyle bir şeye tanık olmak bizim için de büyük bir şerefti. Belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Sizin aracılığınızla da Atatürk’ü saygıyla, minnetle anıyoruz” derken, gelin Buket Kır Demirtaş ise “Çok onur verici bir duygu. Bu ana tanıklık ettiğimiz için çok mutlu olduk” sözlerini kullandı.

Seyitgazi Belediyesi çalışanları ise ilçe merkezinde ağaçlardan düşen yaprakları çuvallara koyup, Cumhuriyet Meydanı’na getirdi. Belediye çalışanları daha sonra yapraklarla ‘Atam izindeyiz’ yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu