Haber

İzmir’de YKS Öğrenci ve Velileri Mağdur!

İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Seniha Mayda Ortaokulu önünde sınava giren çocuklarını heyecanla bekleyen veliler, sınav merkezlerinin ikamet adreslerine çok uzak olmasını eleştirdi.

Oğlumuz Seferihisar’dan İzmir’e giderken midesi bulandı!

Orada bulunan İzmir Haberleri muhabirine konuşan bir veli, sınava Seferihisar’dan geldiklerini belirterek, “Çocuğumuzu sınava götürmek için Seferihisar’dan buraya geldik. 1,5 saat yol gittik. Çocuğumuz Seferihisar’dan buralara, oradan buraya yol aldı. İçeride vedalaşana kadar midesinin bulanacağından endişeliydi. Bu şekilde veda etmek zorunda kaldık. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çocuğumuza neden daha yakın bir okul belirlemedi? Umarım bu sorun çocuğumuzun sınavını olumsuz etkilemez.

Ebeveynler Yağmurda Beklemek Zorunda Kaldı

Zaman ilerledikçe heyecanı yeterliden iyiye doğru artan aileler, İzmir’de meydana gelen yağmur nedeniyle yağmur altında beklemek zorunda kaldı. Okulun sokağının dar olması, park halindeki araçların olması ve okulun bulunduğu sokağın araç trafiğine kapalı olmaması nedeniyle sınava uğurladıkları çocuklarını beklemekte zorlandılar. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

tatvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu