Yaşam

Kendi Dizilerinizi Oluşturabileceğiniz, Netflix’in Yapay Zekâ Versiyonu ile Tanışın: Showrunner [Video]

Yapay zekâ, artık hayatımızın her yerinde etkisini göstermeye başladı ve her geçen gün, yepyeni gelişmelerle karşılaşıyoruz. Bu bağlamda; şimdi sizlere, yeni bir platformdan bahsedeceğiz. “Showrunner” olarak isimlendirilen ve “Netflix’in yapay zekâ versiyonu” olarak nitelendirilen bu platform, kendi dizi veya filminizi oluşturmanızı sağlıyor.

Fable Studio isimli bir firma tarafından hayata geçirilen Showrunner, metinden görüntü üreten yapay zekâ modellerini kullanıyor. Platformu kullanmak istediğinizde karakterleri, hikâyeyi ve çekim metotlarını kendiniz belirliyorsunuz. Geri kalan her şeyi Showrunner yapıyor. 

Showrunner ile daha şimdiden oluşturulmuş içerikler var

Henüz oldukça erken aşamada olan Showrunner ile oluşturulmuş bazı içerikler çoktan oluşturuldu. Bu bağlamda; geliştirici ekip, Exit Valley isimli bir animasyon oluşturdu. Bir dizi olarak duyurulan Exit Valley, South Park ile Rick and Morty’nin karışımını andırıyor. Şirket, geçtiğimiz dönemlerde de fenomen animasyonlardan South Park için bir demo oluşturmuştu.

İşte Exit Valley’in yayımlanan ilk bölümü:

*Videoyu görüntüleyemiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayın.

Showrunner CEO’su  Edward Saatchi, konuyla ilgili açıklamasında “Bir sonraki Netflix’te pasif olmayacaksınız. Evde olacak, izlemek istediğiniz programı anlatacak ve bir iki dakika içinde izlemeye başlayacaksınız. Hoşunuza giden bir diziyi bitirin ve yeni bölümler yapın, hatta kendinizi ve arkadaşlarınızı bölümlere koyun.” ifadesini kullandı.

Henüz alfa testleri yürütülen platform, daha şimdiden 50 bin kişilik bir bekleme listesine sahip. Ancak şirket, yeni kullanıcıları bekleme listesine almaya devam ediyor. Eğer siz de Showrunner ile kendi dizinizi oluşturmak isterseniz buradaki bağlantı üzerinden sıraya girebilirsiniz. Tabii hesabınızın ne zaman aktif edileceğini kimse bilmiyor

kurucasile-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu