Yaşam

Kıyamet’in dün akşamki bölümü bizi suskun bıraktı: Ilgaz Gerçekten Öldü mü? Müge Anlı’yı Bile Şok Edecek Vaka

Bildiğiniz gibi Kanal D ekranlarında yayınlanan Ay İmal imzalı Kıyamet dizisi her bölümüyle reytingleri alt üst ediyor. İkinci döneminde ekranlarda yer alan Yargı’nın yeni sezon için Kanal D’de izleyicisiyle buluşabileceği onaylandı. Senaryosunu Sema Ergenekon’un yazdığı dizinin dün akşamki bölümünde Kaan Urgancıoğlu’nun canlandırdığı baş karakterimiz Ilgaz’ın ölümünü izledik. Peki Ilgaz gerçekten öldü mü?

Ay Yapım’ın reytinglerde rakip tanımayan ve ekranları kasıp kavuran dizisi Kıyamet dün akşam 62. bölümüyle Kanal D ekranlarındaydı.

Ali Bilgin’in yönetmenliğini üstlendiği dizinin senaryosunu bildiğiniz üzere Sema Ergenekon kaleme alıyor. Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı Yargı’nın her yeni bölümü nefes kesici.

Şimdi ikinci sezonuyla izleyici karşısına çıkan Yargı’nın sadece iki dönem sürmesi bekleniyordu. Ancak seyircisini kendisine o kadar bağladı ki, yeni bir dönem için resmi bir duyuru yapıldı.

14 Mayıs seçimleri nedeniyle önümüzdeki hafta 63. bölümde dönem finali yapacak olan Yargı’nın 3. dönem onayı Ay İmal tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Dizi yeni dönemde de yarım kalan hikayesini yazmaya devam edecek.

Nihai kararı bir dönem daha erteleyen dizide neler yaşanacağı büyük merakla takip ediliyor. Biliyorsunuz hikayenin gidişatı son birkaç bölümde çok farklı bir hal almaya başladı.

Hatırlarsanız Mehmet Yılmaz Ak’ın canlandırdığı Savcı Pars karakteri feci bir ölümle diziye veda etmişti.

Hatırlarsanız Mehmet Yılmaz Ak’ın canlandırdığı karakter için trajik bir ölüm hazırlayan Sema Ergenekon, kendi isteğiyle diziden ayrılmak isteyen Savcı Pars sosyal medyada eleştirilmişti. 56. bölümde diziye veda eden Savcı Pars’ın ardından karşımıza hikayenin gidişatında yardımcı olan yeni bir isim çıktı.

Eski müfettiş Turgut Ali, Pars’ın ölümü üzerine yeniden Yargı’ya döndü. Bu da bir nebze de olsa sona ereceğini düşündüğümüz Kıyamet senaryosunun gidişatını belirlemiştir.

Çünkü dün akşam yayınlanan 62. bölümde gördüğümüz gibi Turgut Ali yüzünden Kıyamet izleyicisi olarak başımız belaya girdi.

Bildiğiniz üzere gerçeği öğrenen Ilgaz, Turgut Ali’nin karşısına çıktı. Turgut Ali’nin hesabını sormak isteyen Ilgaz, rüşvet alma sebebini öğrense de bu bilgi onu öldürmüştür.

Yani o kadarını gördük. Turgut Ali namlusunu Ilgaz’a çevirip ateş etti. Ilgaz’ın vurulduğunu gördük. Ama ölümü kesin mi?

Yaptığı hareketten zerre kadar yüzü kızarmayan Turgut Ali, Ömer’i arayıp haber verdi. Ömer gidip Ilgaz’ı çöp konteynerine bıraktı. Bu sırada Ilgaz’ın telefonundan Eren’e mesaj atmayı da unutmadı.

Mesajda belirtilen konuma ulaşan Eren, çifte atışla Ilgaz’ı konteynerin içinde görünce resmen yıkıldı.

Bu sahnede arka planda Toygar Işıklı’nın ‘Ölürsem’ müziği çalmaya başladı. Duyguların dibine vurduğumuz o anlar tüm seyirciler tarafından takdirle karşılandı.

Tabii telefona gelen mesajda zanlının Ceylin olduğu görüldü. Eren Komiser de bu duruma düşerek Ceylin’i ofisinde yakalayarak gözaltına aldı.

Bu klişelere şaşırdık mı, hayır. Ceylin’in yanlış gösterileceğini elbette biliyorduk. Ama gerçekten her şeyi alt üst eden o kolye mi?

Sezon finalinde Ilgaz’ın ağabeyi Çınar’ın Ceylin’e giderek “Abi yarın kardeşimi toprağa vereceğiz” demesi dikkat çekti. Peki Ilgaz gerçekten öldü mü?

Karavanda yapılan cenaze törenini görüyoruz. Ceylin son derece yıkılmıştı ve ‘Gerçekten gittin mi? Gerçekten beni terk ettin mi?’ Ilgaz’a sitem eder.

Evet Ilgaz gerçekten gittin mi? Hani başrol ölünce dizi biterdi ya şimdi ne olacak?

Sosyal medya da bu bahisle ilgili yorumlarla doluydu. İzleyiciler ‘bu davayı ancak Müge Anlı çözebilir’ gibi yorumlar yaptı.

Seyirci inanmak istemiyor, seyirci Ilgaz’ı istiyor.

Bu aklımızın bize oynadığı bir oyun, zaten morg yok. Ilgaz ölmedi!!!!

Bunların hepsi Ömer’e kurulan bir tuzak mı?

Böyle düşünürken zorlamayalım…

Sema anne bizi hiç sevdin mi? İnsan kendi seyircisine acı çektirir mi?

Bakın diziyi izleyerek ne hale geldik. Sema Ergenekon, senaryon ifşa olsun.

Sizce Ilgaz öldü mü? Yorumlarda buluşalım.

yahsihan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu