Haber

Medvedev: İngiliz bürokratlar Rusya için meşru askeri hedefler

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Moskova’ya insansız hava araçlarıyla düzenlenen saldırıyı Ukrayna’nın “meşru hakkı” olarak değerlendiren İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly’nin açıklamasını yorumladı.

Medvedev, İngiliz bürokratlarının her birinin askeri hedef olarak değerlendirilebileceğine işaret ederek, şöyle konuştu: “Ebedi düşmanımız İngiltere’nin aptal yetkilileri, Lahey ve Cenevre sözleşmeleri ve ek protokolleri de dahil olmak üzere, çağdaş koşullar altında çatışmaları yöneten evrensel olarak kabul edilen uluslararası hukuka göre, kendilerinin de konum prestijiyle savaş halinde olarak nitelendirilebileceğini unutmamalıdır. ”ifadelerini kullandı.

Medvedev, İngiltere’nin Kiev’in müttefiki olarak silah temin ettiğini ve eğitmenler gönderdiğini, yani aslında Rusya’ya karşı ilan edilmemiş savaşa öncülük ettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: Bu durumda, bu ülkenin herhangi bir kamu görevlisi (savaşa yardım eden askeri veya sivil olsun) meşru bir askeri hedef olarak kabul edilebilir.”

https://twitter.com/MedvedevRussiaE/status/1663784322480873472

felahiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu