Haber

Memleketi Antalya’daki spor kompleksine ‘Deniz Baykal’ adı verildi.

ANTALYA (İGFA) –1973 yılında Antalya milletvekili olarak TBMM’ye giren CHP 4. Genel Başkanı Deniz Baykal’ın adı, Maliye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 11 Şubat’ta vefat eden Bakan, memleketindeki spor kompleksine verildi.

Adını merhum Deniz Baykal’dan alan spor kompleksi, Antalya’da ikametgahının da bulunduğu Muratpaşa semtinde bulunuyor. Muratpaşa Belediyesi’ne bağlı Kızılarık Mahallesi’nde 8 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden spor kompleksi bu yıl içinde tamamlanacak. Karar, Muratpaşa Belediye Meclisi’ndeki siyasi parti kümelerinin oybirliğiyle alındı.

Kararın ardından Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Merhum Deniz Baykal, Türk siyasetinin en değerli aktörlerinden biriydi. Son yüzyılda Antalya siyasetine damgasını vurmuş çok değerli bir siyasetçiydi. O hepimizin en büyüğüydü. Onun hatırasını yaşatmak için çaba harcıyorduk. Ancak nispeten farklı bir tesis olmasını istedik. Kızılarık Mahallemizde yapımı devam eden bir spor kompleksimiz var. Adını orada vermeyi uygun gördük. Meclisimiz oy birliği ile kabul etti. Ben tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu