Haber

Meteoroloji’den 11 şehre sarı kodlu uyarı: Yoğun kar yağışı bekleniyor

Yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kırklareli, Kütahya, Eskişehir, Erzurum, Bingöl, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde aralıklarla kar yağışı ve kar yağışı görülecek. . varsayılır.

Yurdun büyük bölümünde görülecek kar yağışlarının Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Kırklareli kıyıları, İstanbul’un kuzeyi, Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sakarya. Yoğun kar yağışı ile birlikte doğu kesimlerin yüksek ve dik yamaçlarında ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tip yağış ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar örtüsü fazla olan eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer pus ve sis olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın Marmara’nın kuzeyi ile Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli periyodik fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilme, çatı uçuşması, soba ve baca gazı doğu kesimlerde zehirlenme, tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar. Aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olun. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu