Ekonomi

Muğla’nın tarım ürünleri zincir markette satılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Zirai Güç Birliği Kooperatifi, zincir market şirketi ile kooperatif eserlerinin satışına ilişkin işbirliği anlaşması imzaladı.

Muğla Tarımsal İşbirliği Kooperatifi Lideri Fatih Öztürk, “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde kurduğumuz Muğla Tarım Kooperatifi ile çok önemli bir projeye daha imza attık. Zincir market sayesinde Muğla’nın ürünlerini geniş kitlelerle buluşturacağız. Üretici ve kooperatiflerimiz kazanacak. Tüketici de daha kaliteli ürün alabilecek. Uygun fiyatlı olacak” dedi.

Muğla Tarım Kooperatifleri Kooperatifi’nin imzaladığı sözleşmenin tarımsal üretimde hedefledikleri büyük adımlardan biri olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da ortaya koydukları modelle hem üreticinin hem tüketicinin kazanacağını söyledi. Önder Gürün; “Tarımsal üretimde en başından beri amacımız, Muğla’nın bereketli topraklarında üretilen değerli ve kaliteli ürünleri tüm vatandaşlarımıza ulaştırmak, üreticimizin alnının terini almaktı. Bu iş birliği ile bu yolda büyük bir adım attık. Muğla Tarım Güçleri Birliği üreticilerimizden aldığı güçle yoluna devam ediyor.Kooperatiflerimizle birlikte tarımda üretmeye ve bu yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu