Haber

Nurhak’tan Kahramanmaraş’a vefa ziyareti

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinden 2 mahalle muhtarı ve 2 vatandaş, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilçelerine atanan Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Ocak’ı ziyaret etti.

Barış Mahalle Muhtarı Aydın Sarıdaş ve Alçiçek Değirmenkaya Mahallesi Muhtarı Hayri Yüksel, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen Nurhak ilçesinde özveriyle çalışan Ocak’a, beraberindeki 2 vatandaşla vefa ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ocak, sarsıntıların ardından görevlendirildiği Nurhak’ta hızla çalışmalara başladıklarını söyledi.

Depremzedelerin gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal market ve aşevlerinin kurulması, konteyner dağıtımı gibi birçok konuda uyum içinde çalıştıklarını hatırlatan Ocak, şunları kaydetti:

“Afetzedelerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Zor bir süreçti. Zor günleri devlet ve millet dayanışmasıyla atlatmak için çaba sarf ettik. Koordinatörümüz Vali İlker Gündüzöz’ün denetiminde devletimizin varlığını sahaya yansıtmayı ve depremzedelerin yüreklerine dokunmayı büyük bir görev bildik. Kalbimiz depremzedelerimizle atıyor.

Muhtarlar ve vatandaşlar da depremde Nurhak’ta çalışmalarından dolayı Ocak’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

doganyolajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu