Haber

PKK Taksim’deki Saldırıyı Üstlenmedi, DEAŞ İhtimali de Araştırılıyor

Terör örgütü PKK, Taksim’deki hain terör saldırısını üstlenmedi. Reuters’a konuşan bir Türk yetkili DEAŞ ihtimalinin de araştırıldığını söyledi.

Kanlı akında 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi de yaralandı

İstanbul’da dün İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısı sonucunda 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi ise yaralanmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü, saldırganın isminin Ahlam Albashir olduğunu, yapılan sorgu sonucunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkeye hareket yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını belirtmişti.

Üst seviye bir Türk yetkili DEAŞ ilişkisini da göz arkası etmediklerini söyledi

Reuters haber ajansına konuşan üst seviye bir Türk yetkili saldırıyı gerçekleştiren kişinin PKK temaslı olduğuna inandıklarını fakat DEAŞ temasını da göz gerisi etmediklerini söyledi. Öte yandan terör örgütü PKK’nın silahlı kanadı olarak bilinen Halk Savunma Merkezi’nin Fırat Haber Ajansı’nda (ANF) yer alan açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: ‘Bu olayla alakamızın olmadığı, direkt sivilleri hedeflemeyeceğimizi ve sivilleri hedefleyen aksiyonları kabul etmediğimizi halkımız ve demokratik kamuoyu yakından bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu