Ekonomi

PlanB, kendi modeline göre Bitcoin’de ciddi bir yükseliş bekliyor

Investing.com – Kripto analistleri arasında kendi modelini geliştirerek en iddialı Bitcoin analistleri arasında yer alan PlanB, kripto paranın mevcut döngüsünde 500 bin dolara kadar ulaşabileceğini iddia etti.

Kısa bir süre önce YouTube yayınında kendi geliştirdiği Stok-Akış modelini güncelleyen analist, halving’in ardından güçlü bir dalgalanma beklediğini ve en yakını hedefi 100 bin dolar olarak öngördüğünü söyledi.

PlanB, Bitcoin fiyat performansını yorumlarken S2F modelindeki önceki döngüleri referans olarak gösterdi. Buna göre yarılanmanın ardından Bitcoin’e yönelik talebe bağlı olarak hızlı bir yükseliş tahmin eden analist, mevcut döngüde Bitcoin’in 500 bin dolara kadar ulaşabileceğini iddia etti. Bir sonraki döngü için görülen fiyat seviyesi ise 4 milyon dolar.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

PlanB Stok-Akış modelini güncelledi

Bunun yanında son 5 yıllık verilerle Bitcoin fiyat tahmini için kullandığı modelini güncelleyen PlanB, Stok-Akış modelinin güncel haliyle çok daha doğru ve anlaşılır hale geldiğini de iddia etti. Analist, ayrıca RSI göstergesinin daha önceki fiyat tahminlerinde tutarlı hareket ettiğine dikkat çekerken bu teknik göstergenin mevcut döngüde aynı şekilde hareket edeceğine inanıyor.

PlanB, fiyat tahminini Bitcoin sahiplerinin %90’ından fazlasının kârda olduğu verisiyle desteklerken bu verinin BTC fiyatının yükselişini tetikleyen başka bir faktör olacağını düşünüyor.

Bitcoin 70.000 dolar bandına adım atmakta zorlanıyor

Bitcoin’in güncel fiyat hareketleri kontrol edildiğinde kripto para fiyatının geçen aydan bu yana 70.000 dolar bandında kalıcı olamadığı görülüyor. Son olarak dün 70.000 dolar sınırından bir kez daha satış gören kripto para, 67.000-70.000 dolar dar bandında işlem görmeye devam ediyor.

PlanB, geçmiş döngülerde gerçekleştiği gibi halving sonrası yeni döngünün de hedeflediği fiyat seviyesine ulaşacağı konusunda iddialı konuşurken önümüzdeki aylarda yükseliş trendinin devam etmesini muhtemel görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu