Haber

TCG Anadolu Gemisi Sarayburnu’ndan yola çıktı

Milli Savunma Bakanlığı, TCG Anadolu Gemisi’nin Sarayburnu’ndan kalktığı anlara ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımda, “Saat 12.00’de Dolmabahçe önünde Cumhurbaşkanımızı ve halkımızı karşılayacak olan TCG Anadolu’ya tüm vatandaşlarımızı Asya ve Avrupa kıyılarına bekliyoruz” denildi.

17 Nisan’da Sarayburnu Limanı’nda ziyarete açılan dünyanın ilk SİHA gemisi ve Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu, sabah saat 10.00’da Sarayburnu’ndan hareket etti. İstanbul Boğazı’ndan geçecek olan TCG Anadolu gemisi, Dolmabahçe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 21 top ateşi ve çimariva ile karşılayacak. Milli Savunma Bakanlığı, TCG Anadolu Gemisi’nin Sarayburnu’ndan ayrıldığı anlara ait sahneyi sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın gemiden sahildeki vatandaşları selamladığı görülüyor.

SAVUNMA BAKANLIĞI VATANDAŞLARI PLAJLARA DAVET ETTİ

Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından paylaşılan görüntüde, “TCG Anadolu Boğaz’da rotasına başladı. Cumhurbaşkanımızı karşılayacak olan TCG Anadolu’ya tüm vatandaşlarımızı Asya ve Avrupa kıyılarına bekliyoruz. Saat 12.00’de halkımız Dolmabahçe önünde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu