Haber

TFF ve Kulüpler Birliği Yayın İhale Komisyonu çalışmalarını sürdürdü

İSTANBUL,

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın ortaklaşa kurduğu Yayın İhale Komitesi, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Antrenman Tesisleri’nde toplanarak çalışmalarına devam etti.

Orhan Latife Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ, TFF 2. Başkan Yardımcısı, Yürütme Konseyi Üyesi, İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve 1. Lig, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, Kulüp Lisans İşlerinden ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay ve Yeni Teknolojiler. Yönetim Kurulu Üyesi Erman Kalkandelen hazır bulundu.

TFF’den yapılan açıklamaya göre; 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol dönemlerine ait Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin tekliflerin komite tarafından değerlendirildiği toplantıda, satış, pazarlama strateji ve stratejilerini artıracak Türk futbolunun dünya çapında tanınması ve kulüplere daha fazla gelir sağlanması konuşuldu. İşbirliği bahislerinin yanı sıra futbolda önde gelen ülkelerin sağladığı yayın gelirleri de karşılaştırmalı olarak ele alındı.

İHALE KAPALI TEKLİF VE PAZARLIK YÖNTEMİYLE YAPILIR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol dönemlerine ait Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin ihalesi, İhale Genel Şartnamesi ve Özel Şartnamesi’ne uygun olarak kapatıldı. paket. Teklif ve pazarlık adabı ile yapılır.

SÜRECİN 29 ŞUBAT’A KADAR TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Öte yandan Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin ihalenin 29.02.2024 tarihine kadar tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kararlarına tabi olmadığı için tüm teklifleri reddetme veya ihaleyi iptal etmekte serbest olduğu vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu