Haber

AK Parti GÜMÜŞHANE adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti GÜMÜŞHANE 2024 belediye başkan adayı kim?

AK Parti GÜMÜŞHANE’nin adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti GÜMÜŞHANE Belediyesi başkan adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti GÜMÜŞHANE adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti GÜMÜŞHANE 2024 belediye başkan adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ GÜMÜŞHANE’NİN ADAYI BELİRLENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıyla AK Parti Gümüşhane adayı Ercan Çimen oldu. Buna göre AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde Gümüşhane Belediyesi’nin lider adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ GÜMÜŞHANE BELEDİYESİ 2024 LİDER ADAYI KİMDİR?

Ercan Çimen, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti GÜMÜŞHANE Belediyesi başkan adayı oldu.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERCAN ÇİMEN KİMDİR?

Ercan Çimen, 1966 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gümüşhane’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından aile şirketi Çimenler Grup’un yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatına başladı. Çimen ayrıca Çimenler Grubu bünyesinde çeşitli branşlarda faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmektedir.

Çimen, girişimci ruhu ve kurumsallaşma çalışmalarıyla aile şirketinin büyümesine ve çeşitlenmesine değerli katkılarda bulunmuştur. Çimenler Kümesi, Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tip, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı gibi bölümlerde hizmet veren firmaları içermektedir.

Ercan Çimen, Gümüşhane’de üç nesildir ticaretle uğraşan bir aileden geliyor. Yaptığı yatırımlar ve girişimlerle Gümüşhane ve ülke genelinde 500’den fazla kişiye istihdam sağlamıştır. Ayrıca çeşitli mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alarak şehrin sosyal hayatına önemli katkılarda bulunmuştur.

Siyasi kariyerine Doğru Yol Partisi’nde Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu ancak seçimi az farkla kaybetti. 15 Şubat 2011 tarihinde AK Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak atandı.

Ercan Çimen evli ve iki çocuk babasıdır. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Gümüşhane Belediye Başkanı adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu