Ekonomi

Bitcoin madenci satışlarıyla baskı altında kalmaya devam ediyor

Investing.com – Kripto para piyasasına %50 hakim Bitcoin, geçen hafta ihraç edildi Spot ETFArtık artan satış baskısı nedeniyle işlerine yönelik yüksek beklentilere cevap veremez hale geldi.

Bitcoin ağı bu hafta yılın en büyük işlem sürecini kaydederken, tek işlemde 665 milyon dolar değerinde Bitcoin transferi gerçekleşti. Blockchain analiz şirketi Santiment’in vurguladığı bu süreç, 42.870 Bitcoin’in taşınması anlamına gelerek son 6 ayda görülen en büyük Bitcoin transferi oldu.

Bu sürecin ardından Bitcoin madencilerinin kripto cüzdanlarından yoğun bir Bitcoin satışı yaşandı. Son verilere göre dün 10 binin üzerinde Bitcoin satıldı. Satışlarının ardından kripto madencilerinin rezervleri geçen yılın en düşük seviyesine geriledi. Bir diğer analiz şirketi CryptoQuant da bu süreçleri doğrulayarak madenci rezervlerinin 450 milyon dolar değerinde 10.233 BTC azaldığını belirtti.

Kripto para piyasasının en büyük yatırımcıları arasında yer alan Bitcoin madencileri, piyasanın yükseldiği dönemlerde Bitcoin’lerini satarak nakde dönüşme eğiliminde oluyor. Son olarak geçtiğimiz yılın haziran ayında da benzer bir durum görülmüştü ve dünkü yüksek satışlara rağmen Bitcoin konsolide alanda kalmıştı. Bu durum, alıcı tarafında kurumsal talebin yüksek kalmasıyla satış baskısının dengelendiği şeklinde yorumlandı.

Kitlesel madenci satışlarının ardından Bitcoin son 24 saatte yarım puanlık kısmi düşüş yaşadı ve son saat itibarıyla 42.400 dolar aralığında hareket ediyor. Geçtiğimiz hafta BTC yaklaşık %10 değer kaybetti.

Kripto para piyasasında son durum

Kripto para piyasa değeri dünden bu yana ortalama %1 oranında düşerken şu anda 1,67 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Son 24 saatte kazanımlar sınırlı kalırken, piyasa fiyatları yüksek olan kripto para birimlerinde düşüş devam ediyor gibi görünüyor.

Bugün ilk 100 kripto para birimi arasında FLR, SCVe CFX%5 ila %8 aralığındaki fiyat artışlarıyla öne çıktı. KİRİŞVe RUN%11’lik düşüşle ilk 100’de en çok değer kaybeden kripto paralar arasında yer alıyor.

InvestingPro ile Kârlı Yatırımın Keyfini Çıkarın!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Borsa verilerinden rayiç değerlere, sağlık koşullarından profesyonel grafiklere kadar her şey burada. Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. Yıllık abonelik için INVTROZEL1A iki yıllık abonelik için INVTROZEL2 Bu kodlarla 31 Ocak’a kadar indirimlerden yararlanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu