Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı İmzalandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sivil toplum kuruluşları, arama kurtarma dernekleri, akademisyenler ve gönüllülerle birlikte yürütülen çalışma ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan Afet Müdahale Planını imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, olası afetlere etkin müdahale etmek, kaynakları en etkin şekilde kullanmak ve afetlere en üst düzeyde fayda sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası belgelerin rehberliğinde “Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı” hazırlandı. Güvenli bir geleceğe sahip bir şehir.

Başkan Yavaş tarafından imzalanan plan, kentte ve ülkede meydana gelebilecek her türlü afet ve acil duruma müdahalede görev alacak ana güçlendirme çözüm ortaklarını ve uyumun sağlanması amacıyla birimlerin uygulama alanlarını kapsıyor.

Plan, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), İl Afet Müdahale Planı, İl Risk Azaltma Planı (İRAP) ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden elde edilen teknik bilgiler dikkate alınarak hazırlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili tüm birimleri afet çalışmalarına dahil edilirken, planda afet durumunda nasıl müdahale edileceği, araç ve envanter durumu, işçi görevleri ve müdahale tarifleri de yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu