Haber

Antalya Büyükşehir izcileri Zeytin Park’ta kamp yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan izcilik faaliyetleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi İzcileri Zeytin Park’ta kamp yaptı.

Kampa 11-15 yaş ortasındaki 25 izci, başkan izciler katıldı. Kampta, tabiatta kalma, doğayı müdafaa, kendini müdafaa üzere eğitimleri alan izciler atölye çalışmaları yaptı, futbol, voleybol, satranç üzere oyunlar oynadı, tabiatta yürüyüş yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni izci adayları da aileleriyle birlikte Zeytin Park’taki kamp alanını ziyaret etti. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Hayat Ekici ve İzci Önderi Ersoy Ünal tarafından izci adayları ve ailelere izcilik ve kamp hakkında bilgi verildi.

GERÇEK İZCİ OLMAK İSTİYORUM

İzci adaylarından 11 yaşındaki Irmak Evgen, izciliğe çok merakının olduğunu söyleyerek, “Evimizin önünde çadır kurup kamp kurmayı bile denedim. Çadır hayatını da çok merak ediyorum. Zeytinpark çok güzel bir yer ormanın ve doğanın içindeyiz bu beni daha da heyecanlandırdı. Eğitimleri tamamlayıp gerçek bir izci olmak istiyorum” diye konuştu.

DOĞANIN İÇİNDE SOSYALLEŞİYORUZ

Büyükşehir’in birinci izcilerinden Emircan Teker, “Kampta cep telefonundan uzak arkadaşlarımızla doğanın içinde sosyalleşme imkânı buluyoruz. El becerilerimiz artıyor, gemici düğümü, sekiz düğüm atmayı öğrendik, doğada tek başına kaldığımızda neler yapabileceğimizi gördük. Ayrıca çadır kurmayı ve içini düzenlemeyi öğrendik. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bizlere sunduğu bu imkan için teşekkür ederim” dedi.

ADAY İZCİLER EĞİTİM ALACAK

İzci Önderi Ersoy Ünal da, “8 hafta sürecek eğitimler sonunda İzci Yemin Töreni düzenlenecek ve adaylar izcilik yemini ederek, 11-15 yaş arasındakilere verilen “izci” rütbesini alacak. Faaliyetler kapsamında; çadır kurma, düğüm çeşitleri, tabiat yürüyüşü, tabiatta konfor halinde yaşama, ilkyardım, kampçılık, izcilik komutları, harita ve pusula üzere birçok mevzuda eğitim verilecek, kamp ve seyahatler düzenlenecek” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu