Haber

Bursa’nın uluslararası ‘hediyelik’ tasarımları ödüllendirildi

BURSA (İGFA) – Bursa Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Bursa Uluslararası Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması’nda ödül ve Irgandı Köprüsü esnafları, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından ödüllendirildi. Tören, Muradiye Kuran ve Yazma Eserler Müzesi’nde gerçekleştirildi. Yurt içi, Çin, Avrupa ve Arap ülkelerinden yoğun katılımların olduğu etkinlikte toplam 727 kişi yarıştı.

Desen ve İkram Tasarımı olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenen yarışmaya katılan eserleri dikkatle inceleyen heyet üyeleri, Bursa’yı temsil edecek desen ve hediyelik eşyaları belirledi. Desen Kategorisinde Nurcan Günay birinci, Bahadır Umaç ikinci, Didem Avıncan üçüncü oldu.

Bu kategoride İpek ve Çini Özel Ödülü Nurcan Günay’a gitti.

Hediyelik Eşya Tasarımı Kategorisi’nde birinciliği Ece Çınar, ikinciliği ise Irmak Taştan aldı. Üçüncülüğü paylaşan iki isim ise Metin Onur Öztürk ve Sedat Özer oldu. Bu kategoride İpek ve Çini Özel Ödülü Cem Değirmencioğlu’na verildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, yurt içi ve yurt dışından heyet üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her şehrin kendine has özelliklerini ortaya koyarak markalaşma yolunda olduğunu hatırlattı. Bursa’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle de eşsiz bir şehir olduğunun altını çizen Lider Aktaş, yarışma sonucunda elde edilen bilgilerin önümüzdeki dönemde Bursa’nın tanıtımına değerli katkılar sağlayacağını belirterek, tüm katılımcıları tebrik etti. ve ödül almaya hak kazanan yarışmacılarımız.

Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa’nın birçok değeri olan bir marka olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Başkan Aktaş ve protokol üyeleri, heyet üyelerine teşekkür plaketlerini, dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu