Haber

İran: Irak ve Suriye’deki ABD üslerine yapılan saldırıların İran’la hiçbir ilgisi yok

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı(ISNA)’nın haberine göre, İçişleri Bakanı Vahidi, başkent Tahran’da basına yaptığı açıklamada, Washington yönetiminin, SuriyeVe IrakTürkiye’deki ABD üslerine düzenlenen saldırılarla ilgili olarak İran’a yönelik suçlamalara değindi.

İsrail’in ABD’nin desteğiyle Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdürdüğünü belirten Vahidi, ” Bu savaşın başını ABD çekiyor. Gazze halkının uğradığı zulümden Müslümanların rahatsız olması son derece doğaldır. ABD, eylemlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidir. Yani gerçek suçlu olarak her yerde hedef alınabilirler ve bunun İran’la hiçbir ilgisi yoktur.“dedi.

Vahidi, “(ABD) daha önce bu yağmacı cinayetleri durdurması ve desteklememesi konusunda açıkça uyarılmıştı.“dedi.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney 17 Ekim’de yaptığı konuşmada, İsrail’in saldırılarının devam etmesi halinde şunları söyledi: “direniş kuvvetleriTedbir alacağını söyledi.

Suriye’de son günlerde Irak sınırına yakın Malikiyye ilçesi Tenef bölgesi, Şaddadi’de ABD ordusunun konuşlandığı üslere silahlı insansız hava araçları (İHA) ve karadan karaya silahlarla saldırılar düzenlendi. Haseke ili ve Deyrizor ilinin ilçesi.

Saldırılardan İran’ı sorumlu tutan ABD yönetimi, 27 Ekim’de Suriye’nin doğusunda İran Devrim Muhafızları Ordusu ve ona bağlı grupların kullandığı 2 tesise hava saldırısı gerçekleştirildiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu