Haber

Mehmet Savran’ın 29 Ekim mesajı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Açıklamada, Cumhuriyetin ilanının milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Cumhuriyetin kazandığı değer, inanç ve kararlılıkla yürüyen Türk milletinin daha da ileriye gideceğini kaydetti. Demokrasisinden, birliğinden, beraberliğinden ve ayrılmaz bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz.

100. yılında Cumhuriyet Bayramı’nı geçmişten günümüze Türk Asrına yakışan azim, kararlılık ve milli ruhla kutladıklarını belirten Savran, daha sonra beyanında gençlere seslendi ve şu sözlere yer verdi;

“Sevgili Gençler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey yükselen yeni nesil! Sen geleceksin. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.’ Cumhuriyeti korumak, kollamak, büyütmek ve geleceğe taşımak konusunda size kutsal bir sorumluluk verdi. 100 yıl sonra bile hala diri ve ışıltılı olan Cumhuriyet’in, niyeti, ilimi ve sağlığı sağlam, karakteri yüksek koruyuculara ihtiyacı vardır.

Düşüncesi hür, vicdanı hür, aklı hür, bizi biz yapan hayata bakış açısında merhamet, adalet ve hoşgörü gibi değerleri taşıyan, Atatürk ilke ve inkılâplarını taşıyan, sizleri bu emaneti koruyabilecek kapasitede gören gençler , bu yolda size ışık olacaktır. Bu güveni koruma sorumluluğunun bilincinde olduğunuzu, bu doğrultuda kendinizi geliştirdiğinizi ve daima ileriye umutla baktığınızı biliyoruz. Geçmişin gençleri ve günümüzün yetişkinleri olarak sizlere inancımız sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve bu toprakları canlarıyla vatan yapan şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu