Ekonomi

Türkiye, Katar’da dev bir sanayi üssü kuruyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetin Körfez yarışı için Suudi Arabistan’dan sonra ikinci durağı Katar oldu. Ziyarete Türkiye’den 200 iş insanı da katıldı.

Dış İlişkiler Ekonomi Konseyi (DEİK) tarafından Doha’da programlar düzenlendi. Katarlı iş insanlarıyla görüşmeler yapılarak yatırım fırsatları değerlendirildi.

“TÜRK ENDÜSTRİSİNİN GÜÇLÜ OLDUĞU YERLERDE KATAR’A İHRACATIMIZ VAR”

TRT haberinde yer alan habere göre; DEİK Türkiye-Katar İş Konseyi Başkanı Başar Arıoğlu, ülkelerin zaten bir dostluk çerçevesinde çalıştığını ve bu dostluğun ister istemez ekonomik faaliyetlere de yansıdığını ifade ederek, şöyle konuştu: “Türkiye’nin buradaki ihracatı tabi ki tarım ürünleri. Bizim için çok önemli ama son dönemde sağlık ürünlerimiz var, savunma sanayi ürünlerimiz var, otomotiv ürünlerimiz var. Türkiye’nin sanayisinin güçlü olduğu yerlerde Katar’a ihracatımız var.”söz konusu.

“KATAR GÜZEL BİR SERBEST BÖLGE FIRSATLARI SAĞLIYOR”

Peki Katar’da ne tür yatırımlar var?

Ana odak noktasının karşılıklı yatırımları artırmak olduğunu vurgulayan Arıoğlu, şöyle konuştu: “Gıda alanında çok büyük yatırımlar var, sağlık alanında da yatırımlarımız var. Şimdi Katar’da bir sanayi üssü olarak yatırımlar yapılıyor. Katar, Türk yatırımcılara çok güzel serbest bölge imkanları sunuyor.”ifadelerini kullandı.

Katarlı iş adamları Türkiye’de gayrimenkul ve finansa yoğun bir şekilde yatırım yapıyor.

Görüşmelerin iki ülke ticaretine ve yatırımcılarına olumlu katkı yapması bekleniyor.

haber-aslanapa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu